Co słychać w szkole

Objaśnienie ze strzałką w górę: skocz do góry
Objaśnienie ze strzałką w górę: skocz do góry
Objaśnienie ze strzałką w górę: skocz do góry
Objaśnienie prostokątne:

Bo co, jak nie Polska - pod takim hasłem 9 listopada 2018 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzemeśni uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości, a wyśpiewane słowa:

„W listopadowe święto, niech młodość włada Polską,

radosna niepodległość i uśmiechnięta wolność”

nadały optymistyczny charakter tej uroczystości. Radosne świętowanie rozpoczęło się już od rana w naszej szkole. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został przygotowany happening niepodległościowy, podczas którego na przerwach śpiewano pieśni patriotyczne i wojskowe, zarówno te podniosłe, patetyczne, jak i bardzo wesołe. Korytarze szkoły udekorowane barwami narodowymi, pamiątkowymi zdjęciami oraz cytatami Józefa Piłsudskiego, przeniosły wszystkich myślami do 1918 roku.

Podsumowaniem tych obchodów był spektakl słowno–muzyczny zaprezentowany dla lokalnej społeczności w piątkowy wieczór w Strażnicy OSP Trzemeśnia. Zgromadzonych gości, a wśród nich Panią Naczelnik Renatę Marzec, przywitano piosenką „Radosna niepodległość”, by potem przypomnieć wszystkim naszą historię od przyjęcia chrztu, aż po czasy współczesne. Można było usłyszeć fragment „Pana Tadeusza” pięknie wyrecytowany, obejrzeć taniec z flagami, a także zanucić znaną wszystkim z lekcji muzyki piosenkę „Bartoszu, Bartoszu”. Na scenie „w murowanej piwnicy spotkali się zbójnicy, ciupagi swe schowali i szabelki zabrali”, bo wszyscy walczyli o wolność. Mała Krakowianka swoją piosenką przypomniała o patriotyzmie naszego regionu. Zabrzmiał hejnał. Młodzi aktorzy wspomnieli również o cudzie nad Rabą, który udaremnił atak wojsk rosyjskich, a wierszem „Wyznanie” (naszego autorstwa) podkreślono ofiarność Polaków w walce z zaborcami. Natomiast taniec małych różyczek do pięknych, nostalgicznych piosenek:„Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Gdy ostatnia róża zwiędła” urzekł całą publiczność.

Podczas spektaklu pojawili się legioniści Józefa Piłsudskiego oraz sam Marszałek, który w teatrzyku cieni podczas rozmowy z uczennicą przypomniał, że być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” bo „naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” W legionistów wcieliły się zuchy z myślenickiej gromady „A może budyń?”, które wmaszerowały na scenę wyśpiewując głośno

My, Pierwsza Brygada, strzelecka gromada,

Na stos rzuciliśmy swój życia los, na stos, na stos.”

Chcąc podkreślić zaangażowanie wszystkich Polaków w tworzenie formacji wojskowych, małą scenę opanowały radosne i piękne dziewczęta, które piosenką „Hej, panienki posłuchajcie” wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój, przekazując „wesołe nowinki”, że „będzie pobór na dziewczynki”, wywołując tym ogromne brawa.

Podczas przedstawienia goście obejrzeli prezentację multimedialną - „Animowana historia Polski”, dotyczącą naszych trudnych dziejów. Zostali zapoznani z obrazami Artura Grottgera, które przedstawiały tragizm powstańców polskich. Odśpiewano piękną pieśń, hymn „Boże coś Polskę”, której refren: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, Ojczyznę wolną raczże dać nam Panie” uzmysłowił wszystkim, że już żyjemy w wolnym, niepodległym kraju.

Spektakl zakończył się życzeniami radosnej niepodległości i uśmiechniętej wolności, a potem przy muzyce i małym poczęstunku można było porozmawiać, podzielić się emocjami, po prostu cieszyć się wolnością.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, rodzicom za zaangażowanie w nasze przedstawienie oraz za miłe słowa.

Organizatorzy: Agata Wyskoczyńska, Agnieszka Jasek

Pole tekstowe: SPEKTAKL - 100. rocz. odzyskania przez Polskę Niepodległości - „Bo co, jak nie Polska” - 9 listopada 2018

Dnia 13 października 2018r. członkowie koła „Twórczo-kreatywni” uczestniczyli w wycieczce do Dobczyc. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku i uczestnictwo w lekcji historycznej „Droga Polaków do wolności”. Pan przewodnik bardzo interesująco opowiedział o bohaterach z naszych okolic, którzy wykazali się szczególnym męstwem podczas wielu bitw jakie stoczyli o „naszą wolną Polskę”. Ponadto uzmysłowił uczestnikom jak wspaniałą przeszłość historyczną mają Dobczyce gdzie przebywały tak sławne postacie jak: Władysław Łokietek, Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło z królową Jadwigą, Kazimierz Jagiellończyk, Jan Długosz i kardynał Wojtyła.

Kolejnym punktem było zwiedzanie skansenu budownictwa ludowego naszego regionu z XIXw. Ekspozycja ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i bogatsi o kolejne doświadczenie  życiowe.

I.M., B.K.

Pole tekstowe: „Twórczo-kreatywni” na wycieczce do Dobczyc - 13 października 2018

30 września 2018 roku ponad czterdziestu wolontariuszy-uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami kwestowało po Mszach Świętych pod kościołem w Trzemeśni zbierając pieniądze na leczenie dla 6-letniego Łukasza. Uzbieraliśmy ponad 9000zł. Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym Wolontariuszom za zaangażowanie.

Koordynatorki: Bernadetta Kowalczyk, Maria Urbaniak-Malina

Pole tekstowe: KWESTA DLA ŁUKASZA - 30 września 2018

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego. Konkurs kierowany do uczniów klas IV-GIII miał promować czytelnictwo, popularyzować czytanie jako formę spędzania wolnego czasu, rozwijać zainteresowania, uzdolnienia a także wrażliwość artystyczną.

Jury pod przewodnictwem D.Kocznur w składzie: M.Talaga, W.Górka, A.Wyskoczyńska, I.Szczepaniak nagrodziło 5 autorów fotografii.

I miejsce Dominika Oleksy kl. 7b, II miejsce Magdalena Kordula kl. 8b oraz Piotr Jaśkowiec kl. 6a, III miejsce Wiktoria Wawro kl. 8a oraz Małgorzata Pałka kl. G3b.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nagrody książkowe oraz dyplomy uczniowie otrzymają na apelu świątecznym.

Zdjęcia z nagrodzonymi pracami w kolejności od lewej do prawej.

Organizator: mgr Dorota Kocznur, mgr Marta Talaga

Pole tekstowe: Szkolny Konkurs Fotograficzny - listopad 2018

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów Kółka Teatralnego pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było w tym roku. 12 stycznia o godz. 17.30 w kościele  parafialnym w Trzemeśni młodzi aktorzy wystąpili przed mieszkańcami naszej parafii. Piękna scenografia, gra świateł wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowo-artystyczne zadbali zdolni aktorzy i wokaliści.

Całość przedstawienia, pokazująca sceny z życia narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców i aniołów, przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie  wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczenia  w tradycji, a także zaprezentowania  swoich umiejętności.

Spektakl zakończyły życzenia dla  wszystkich obecnych i piosenka „Do Kołyski” w wykonaniu ucznia klasy III gimnazjum. Po spektaklu uczniowie zaprosili wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania.

Młodzi aktorzy wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na działalność Kółka Teatralnego.

A.J.

Pole tekstowe: JASEŁKA - 12 stycznia 2019

Ile było rozbiorów Polski? Które państwa zagarnęły polskie ziemie? W jaki sposób Polacy walczyli o wolność? Kim byli:Józef Piłsudski, Józef Haller, Roman Dmowski? To tylko kilka z licznych pytań, na które odpowiedzieli członkowie grupy historycznej podczas spotkania z dziećmi.

13 i 14 lutego br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii pod tytułem „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości.” Członkowie Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” przenieśli nas w czasie do XIX wieku i do wielkiej wojny. Po krótkiej charakterystyce powstań narodowych uczniowie usłyszeli o przyczynach wybuchu I wojny światowej. Mieli okazję zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie wojsk niemieckich, a także wcielić się w postać żołnierza Błękitnej Armii. Goście opowiedzieli o ważnych postaciach, które zażarcie walczyły o naszą niepodległość. Bohaterami tych opowieści byli oczywiście Józef Piłsudski i Roman Dmowski. Wspomniana została znana wszystkim data 11.11.1918.

Podczas prezentacji uczniowie wzięli udział w poborze do wojaka polskiego, wcielając się w fikcyjne postacie m.in. Gertrudy, Edmunda. Nie obyło się również bez pojedynku między żołnierzem polskim a niemieckim. Następnie uczniowie wzięli udział w plebiscytach na Śląsku, Warmii i Mazurach. Dzięki temu mogli poznać zasady na jakich to głosowanie się odbywało, by potem rozczarować się, że wyniki są inne niż ich głosy.

Na koniec przedstawienia najbardziej aktywni uczniowie otrzymali pamiątkowe monety wybite na miejscu.

Ciekawa i momentami humorystyczna opowieść, kontakt z uczniami, którzy odgrywali w spotkaniu różnorakie role, pozostawiła  niezapomniane wrażenie, że historia to wspaniała dziedzina, którą warto poznać.

A.W.

Pole tekstowe: ŻYWA LEKCJA HISTORII - 13, 14 lutego 2019

W dniach 26,28 marca 2019r. przeprowadzono wśród uczniów klas I-III i IV-VI szkolny konkurs pięknego czytania.

Jego celem było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową, kształtowanie zamiłowania uczniów do pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, porównanie ich z umiejętnościami innych  oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Ocenie podlegały: płynność, bezbłędność, tempo czytania, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Uczestnicy zaprezentowali świetnie dobrane teksty literackie oraz wysoki poziom swoich umiejętności. Można było usłyszeć miedzy innymi dowcipne fragmenty z Dynastii Miziołków Joanny Olech, Mikołajka J. J. Sempe i R. Gościnny’ego, przenieść się w fantastyczny świat Opowieści z Narnii C.S. Levis’a, Magicznego drzewa A. Maleszki, czy też z dreszczykiem emocji wysłuchać przygód Stasia i Nel bohaterów książki W Pustyni i w puszczy H. Sienkiewicza.

Jury z ogromną przyjemnością wysłuchało wszystkich przygotowanych fragmentów i po trudnych obradach nagrodziło najlepszych uczestników w 2 kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI.

KLASY I-III - I miejsce Magdalena Braś 2a, II miejsce Zuzanna Malinowska 2b i Sergiusz Hajdus 3a, III miejsce Marcelina Mistarz 3a. Wyróżnienia: Antonina Piotrowska 3b, Maja Pitala 1a, Rafał Jasek 1b. Nagroda specjalna: Julia Nosal 3b

KLASY IV-VI - I miejsce Szymon Piwowarczyk 5a i Zofia Skałka 5b, II miejsce Kacper Górka 4b, III miejsce          Agnieszka Cienkosz 5a. Wyróżnienia: Katarzyna Moryc 4b, Klaudia Stalmach 5b, Zuzanna Podmokła 6b.

D.K.

Pole tekstowe: KONKURS BIBLIOTECZNY „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” - 26, 28 marca 2019

Lokalny kurhan dla bohatera” to tytuł tegorocznego II Gminnego Konkursu Historyczno-Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Odbył się on 8 maja w naszej szkole.

Celem konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych oraz poszerzanie wiedzy historycznej. W tej edycji temat związany był z osiemdziesiątą rocznicą usypania kopca Piłsudskiego w Osieczanach. Jak podkreślają pomysłodawczynie konkursu – pani Agnieszka Jasek i Agata Wyskoczyńska – nie tylko rocznica zaważyła na wyborze tematu, ale przede wszystkim niewielka wiedza młodzieży, że mieszkańcy Osieczan postanowili „uczcić pamięć wielkiego Polaka i jego heroicznej walki o kształt wolnej Polski” i w latach 1936-1939 usypali kopiec własnymi rękami na prywatnej działce. Większość kojarzy kopiec Piłsudskiego w Krakowie i nie wie, że „kolejny niepodległościowy monument znajduje się na ziemi myślenickiej.” Warto więc o tym przypominać, tym bardziej, że „uczynili to prości ludzie, honorowi wszakże”.

W konkursie udział wzięło 17 uczniów, więcej niż rok temu, co oznacza, że dyktando patriotyczne zyskuje na popularności. Najlepiej z naszą ortografią poradzili sobie: Julia Szmajda SP w Droginii – I m-ce, Małgorzata Piwowarczyk SP nr4 w Myślenicach – II m-ce, Łucja Serafin SP w Krzyszkowicach – III m-ce, Karolina Pietrzak SP nr2 w Myślenicach – wyróżnienie, Stanisław Urbański SP w Zasani – wyróżnienie

GRATULACJE!!!

 

Bardzo cieszy fakt, że młodzież nasza uczy się poprawnej polszczyzny, poznając jednocześnie lokalną historię. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to za rok Szkoła Podstawowa w Trzemeśni znów zaprosi uczniów do konkursu.

A.J., A.W.

Pole tekstowe: PATRIOTYCZNE DYKTANDO - 8 maja 2019
Objaśnienie ze strzałką w górę: skocz do góry
Objaśnienie ze strzałką w górę: skocz do góry

30 października 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Podzielony był na dwie kategorie: soliści i zespoły oraz trzy grupy wiekowe: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Łącznie wystąpiło 48 uczestników.

Zwycięzcy oraz wyróżnieni zostali nagrodzeni 8 listopada podczas akademii upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Klasy I-III

Soliści - I m-ce Zofia Kasprzycka 3b. II m-ce Gabriela 1b, Gabriela Mistarz 2a, oraz Maja Bochenek 3a. III m-ce Sebastian Ładziński 1b, Amelia Dąbrowska 2a, oraz Magdalena Braś 3a.

Zespoły - Wyróżnienie klasa 3b w składzie: Zuzanna Malinowska, Natalia Młynarczyk, Emilia Puto, Aleksandra Skałka, Julia Kozak.

Klasy IV-VI

Soliści - I m-ce Szymon Furtak 6a. II m-ce Kacper Twardosz 6c. III m-ce Marcin Kasprzycki 6a. Wyróżnienie Antonina Piotrowska 4a, Zuzanna Kasprzycka 5a, Maciej Górka 5b.

Zespoły - I m-ce klasa 6b w składzie: Klaudia Stalmach, Gabriela Szablowska, Zofia Skałka, Wiktoria Zborowska, Milena Lenart. II m-ce klasa 5b w składzie: Liliana Górka, Marika Toch, Dawid Jaśkowiec. III m-ce klasa 6c w składzie: Bartłomiej Jaśkowiec, Hubert Kasprzycki. Wyróżnienie klasa 4a w składzie: Aleksandra Sroka, Marcelina Mistarz, Anna Ciesielczyk, Julia Nosal, Karol Jaśków, Maksymilian Figiel.

Klasy VII-VIII

Soliści - I m-ce Karol Furtak 7a. II m-ce Martyna Gogól 8a. III m-ce Agnieszka Szymoniak 8b. Wyróżnienie Krzysztof Kasprzycki 7a, Julia Malina 7b, Władysław Stanek 8b..

Zespoły - Wyróżnienie klasa 7b w składzie: Zuzanna Bargiel, Milena Młynarczyk, Julia Malina, Julia Salawa, Wiktoria Skałka, Dawid Joachimiak, Mikołaj Bała, Piotr Wincenciak.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy.

W.G., M.Ch.

Pole tekstowe: SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PARTRIOTYCZNEJ - 30 października 2019

22 listopada w naszej szkole odbył się tradycyjny Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej „Cecyliada”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: soliści i zespoły oraz trzy grupy wiekowe: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Łącznie uczestniczyło 63 uczniów. Skład jury: ks. dr A.Caputa, mgr W.Górka, mgr M.Chlebda. Wyniki konkursu:

Klasy I-III

Soliści - I m-ce Jakub Chlebda 1b i Amelia Dąbrowska 2a, wyróżnienie Gabrliela Mistarz 2a za wykonanie utworu na skrzypcach.

Zespoły - I m-ce Kinga Dróżdż, Maria Górka, Amelia Makselon, Izabela Per, Julia Rokosz z 1b. II m-ce Maciej Podmokły, Kacper Wawro, Kacper Kęsek, Adrian Hajduk, Wojciech Podmokły, Kamil Górka z 3b. III m-ce Oliwia Górka, Oliwia Jaśkowiec, Olaf Irzyk, Leon Wincenciak, Jakub Jaśkowiec z 1a.

Klasy IV-VI

Soliści - I m-ce Agnieszka Cienkosz i Szymon Furtak z 6a. II m-ce Marcin Kasprzycki 6a. III m-ce Antonina Piotrowska 4a i Kacper Twardosz 6c.

Zespoły - wyróżnienie Hanna Górka, Kinga Górka, Emilia Zysek, Gabriela Stasiak, Marek Dyczkowski z 6c.

Klasy VII-VIII

Soliści - I m-ce Patrycja Skałka 8a. II m-ce Aleksandra Jaśkowiec 7a przy akompaniamencie Dominiki Podmokły 7a. III m-ce Dominika Oleksy 8b.

Zespoły - I m-ce Zuzanna Bargiel, Milena Młynarczyk, Julia Malina, Julia Salawa, Wiktoria Skałka, Piotr Wincenciak z 7b. II m-ce Karol Furtak, Piotr Jaśkowiec, Oliwia Krupa, Aleksandra Pytlik, Aleksandra Jaśkowiec, Dominika Podmokły, Jakub Iwanicki z 7a.Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy.

W.G., M.Ch.

Pole tekstowe: SZKOLNY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ „CECYLIADA” - 22 listopada 2019

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie pytane o to dzieci. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i bohater wielu książek oraz filmów dla dzieci.

Dlatego też 26 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole to niezwykłe święto. Mimo coraz atrakcyjniejszych trendów zabawkarskich moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Szkolny Dzień Pluszowego Misia rozpoczęliśmy od wysłuchania jego krótkiej historii. Pani bibliotekarka przedstawiła nam w jakich przedziwnych okolicznościach doszło do jego powstania. Następnie wysłuchaliśmy książkowych przygód znanych misiowych bohaterów np. z opowieści „O trzech niedźwiadkach”, czy Kubusia Puchatka i innych mieszkańców Stumilowego Lasu.

W bibliotece szkolnej na uczniów czekała specjalnie przygotowana półeczka z książeczkami o misiach np. Puchatku, Paddingtonie, Czarnym Nosku i wielu innych. Czytelnicy, którzy w tym dniu wypożyczali książki otrzymywali naklejki „Przyjaciela Pluszowego Misia”. W klasach i na świetlicy odbywały się konkursy plastyczne i różne „misiowe” zabawy (m.in. zagadki, łamigłówki, szarady, kolorowanki, układanie puzzelków, gimnastyka i oczywiście „słodkie małe co nieco”).

Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

D.K.

Pole tekstowe: ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 26 listopada 2019

zdjęcia obiecano dostarczyć

13 grudnia 2019r. w naszej szkole zakończył się Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową klas I-III. Na konkurs wpłynęło 51 kartek. Jury wyróżniło 30 kartek, oto lista uczniów wyróżnionych: Oliwia Jaśkowiec, Marcel Kramarz, Zofia Murzyn, Natalia Kęsek, Stanisław Papaj, Rafał Jasek, Nikodem Skałka, Zuzanna Nosal, Dariusz Braś, Martyna Ślusarczyk, Kacper Wincenciak, Maja Bochenek, Lucyna Ulman, Rafał Lampa, Amelia Makselon, Wiktor Zduń, Antoni Leśniewski, Zofia Górka, Aleksandra Wątor, Zuzanna Trzeciak, Maja Pitala, Lena Górka, Milena Dudzik, Aleksandra Jabłońska, Borys Szydlak, Emilia Puto, Zofia Bargiel, Kamil Górka, Tomasz Kasperek, Natalia Wielgus.

Gratulujemy!

Organizatorzy: Anna Nalepa, Aleksandra Hanula.

Pole tekstowe: KONKURS KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH klas I-III - 13 grudnia 2019

zdjęcia obiecano dostarczyć

W okresie świątecznym klasa 7b „chodziła" po kolędzie, aby wesprzeć finansowo Marysię, która jest podopieczną hospicjum w Wiśniowej. Kolędowaliśmy 3 dni odwiedzając mieszkańców naszej parafii. Osoby biorące udział w akcji: Zuzanna Bargiel, Mateusz Dominiak, Robert Drab, Jakub Jaśkowiec, Dawid Joachimiak, Julia Malina, Milena Młynarczyk, Zuzanna Podmokła, Julia Salawa, Wiktoria Skałka, Piotr Wincenciak.

Dziękujemy wszystkim za hojność.

Julia Salawa 7b

Pole tekstowe: KOLĘDOWANIE w okresie świątecznym - grudzień 2019

zdjęć nie dostarczono

13 grudnia 2019r. w naszej szkole zakończył się Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową klas IV-VIII. Zadaniem uczestnika było wykonanie kartki bożonarodzeniowej, której inspiracją mogły być: wycinanki, stroje ludowe, hafty i inne wyroby, rękodzieła artystycznego, jak również obrzędy. Wykonane dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej. Kartki miały być składane, mieszczące się do koperty formatu A6, na papierze technicznym.

W konkursie wzięło udział 81 uczniów kl.IV-VIII, łącznie wpłynęło 128 kartek. Jurry w składzie Magdalena Chlebda, Izabela Malinowska, Wioletta Górka wyróżniło 48 uczniów: Grzegórzko Tomasz 4a, Figiel Maksymilian 4a, Leśniak Anna 5a, Jaśkowiec Dawid 5a, Żak Jakub 5a, Rakoczy Tomasz 5a, Górka Liliana 5a, Szydlak Amelia 5a, Kasprzycka Zuzanna 5a, Biela Eryk 5a, Dróżdż Maria 5b, Górka Maciej 5b, Burka Aleksandra 5b, Salawa Karol 5b, Kęsek Filip 5b, Górka Kacper 5b, Szuba Bartosz 5b, Kamińska Karolina 5b, Furtak Szymon 6a, Pitala Krzysztof 6a, Morze Michał 6a, Figiel Natalia 6a, Podmokły Zuzanna 6a, Piwowarczyk Szymon 6a, Mazur Kinga 6a, Grzesik Maksymilian 6a, Szmalec Alicja 6a, Batko Alicja 6a, Wasilewska Zuzanna 6a,  Kasprzycki Marcin 6a, Szablowska Gabriela 6b, Skałka Zofia 6b, Dąbrowski Miłosz 6b, Leśniak Michał 6b, Lenart Milena 6b, Cienkosz Sebastian 6b, Zborowska Wiktoria 6b, Wincenciak Jakub 6b, Wincenciak Szymon 6b, Stalmach Klaudia 6b, Stasiak Gabriela 6c, Makuch Aleksandra 6c,  Górka Hanna 6c, Jaśkowiec Bartłomiej 6c, Czepiel Damian 6c, Pytlik Aleksandra 7a, Jaśkowiec Aleksandra 7a, Salawa Julia 7b.

W.G.

Pole tekstowe: KONKURS KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH klas IV-VIII - 13 grudnia 2019

W środę 19 lutego 2020r, w naszej szkole odbyła się tradycyjna zabawa karnawałowa „Bal Przebierańców”.  Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VIII.  Większość z nich zaprezentowała ciekawe przebrania i wzięła udział w konkursie na najciekawszy kostium.  Głównymi kryteriami przy wyborze zwycięzców były: pomysłowość i zaangażowanie ucznia w przygotowanie przebrania. I miejsce zdobyli: Alicja Ulman i Zuzanna Wójcik 8a, II m-ce Witold Bała 5a, III m-ce Krzysztof Kasprzycki 7a, IV m-ce Damian Czepiel i Kinga Wnęk 6c, V m-ce Zuzanna Kasprzycka 5a. Jury postanowiło przyznać wyróżnienia następującym osobom: Oliwia Stasiak 5a, Oliwer Trzeciak 6b, Agnieszka Szymoniak 8b, Fabian Tobowski 8b, Sebastian Cienkusz 6b. Środowe popołudnie upłynęło naszej młodzieży na tańcach w rytmie ulubionej muzyki.

M.Ch.

Pole tekstowe: ZABAWA KARNAWAŁOWA „BAL PRZEBIERAŃCÓW” klas IV-VIII - 19 lutego 2020

Pod takim hasłem w środę 26 lutego 2020r w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów klas IV-VI z panem dr Andrzejem Kobiałką ze Straży Miejskiej z Myślenic.

Młodzieży przedstawiono podstawowe informacje na temat: szkodliwości palenia papierosów, działania nikotyny na organizm człowieka. Dzieciom uświadomiono jakie niebezpieczeństwa płyną ze stosowania: środków psychoaktywnych (nikotyny, alkoholu) jako chemicznych regulatorów życia emocjonalnego człowieka.

B.J.

Pole tekstowe: „NIE PALISZ, NIE ŚMIERDZISZ” - 26 lutego 2020

W poniedziałek 24.02. 2020 uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpiecznych i ryzykownych zachowań dzieci w domu i drodze do szkoły.

Zajęcia z uczniami przeprowadził pan dr Andrzej Kobiałka ze Straży Miejskiej w Myślenicach. Uczniowie oglądając kolorowe plansze wraz z prelegentem analizowali niebezpieczne sytuacje, do których może dojść w domu, kiedy dziecko pozostaje bez opieki osób dorosłych: pożar, otwieranie drzwi obcym, odbieranie telefonów od nieznajomych. Omówione zostały także na przykładach niebezpieczne sytuacje, na które dziecko może być narażone w drodze do szkoły: spotkanie z groźnym psem, obcy zaczepiający dzieci itp. Uczniowie przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach. Na koniec spotkania dzieciom zostały przypomniane numery telefonów alarmowych.

B.J.

Pole tekstowe: SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS I-III Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ - 24 lutego 2020